menusearch
akhtgarco.com

قیمت نیوجرسی بتنی

۱۴۰۰/۱۱/۲۲ جمعه
(2)
(0)
قیمت نیوجرسی بتنی
قیمت نیوجرسی بتنی

 

نیوجرسی بتنی از جمله مواردی است که کیفیت بتن آن اهمیت بالایی دارد. در مورد کنترل کیفی بتن باید توجه داشت که نمونه های بتن مکعبی یا استوانه ای را نمی‌توان با همه پیمانه ها و استانداردها و همچنین با تمام مقاومت ها و نیروهای مکانیکی آزمایش کرد، بنابراین در اینجا باز هم مشکل وجود دارد کنترل در تمام مراحل مورد بحث قرار می‌گیرد.

به طور کلی می‌توان کیفیت بتن را از چند نقطه نظر مهم آزمایش کرد. به عنوان مثال، دبی بتن تازه با آزمایش اسلامپ، مقاومت فشاری نمونه بتن با آزمایش مقاومت فشاری آزمایش می‌شود و آزمایش های بسیار دیگری نیز وجود دارد کنترل کیفیت بتن باید در سه مرحله زیر انجام شود.

نیوجزسی سه متری ارتفا80نیوجرسی سه متری ارتفاع 80

قبل از عملیات بتن ریزی در حین عملیات بتن ریزی پس از بتن ریزی و در مرحله گیرش

 

اول از همه کنترل کیفیت قبل از فرآیند ریختن بتن، اجزای بتن را قبل از ریختن بتن آزمایش و کنترل می‌کنیم تا شرایط را برآورده کند.

کیفیت سیمان با آزمایش نیروی وارد شده به مکعب های سیمان تعیین می‌شود. اما برای کنترل موثر سیمان.

سیمان باید ابتدا برای هر مورد و سپس هر دو ماه یکبار آزمایش شود. باید از رطوبت محافظت شود. اگر نگهداری طولانی مدت اجتناب ناپذیر است. باید پس از 3 ماه دوباره آزمایش شود. اگر پاکت ها حاوی تکه های سیمان سخت و چسبنده باشند، نمونه ها باید دور ریخته شوند.

 

سایز انواع نیوجرسی بتنی :

1. مینی نیوجرسی بتنی یا نیوجرسی کوچک شهری طول 40 پاشنه 40 ارتفاع 55 سانتی متر وزن 90 کیلوگرم

2.نیوجرسی بتنی یک متری ارتفاع 80 پاشنه 50 وزن 550 کیلوگرم

3.نیوجرسی بتنی دومتری ارتفاع 80 پاشنه 50 وزن 1100 کیلوگرم

4.نیوجرسی بتنی سه متری ارتفاع 80 پاشنه 60 وزن 1300 کیلوگرم

5.نیوجرسی بتنی سه متری ارتفاع 110 پاشنه 80 وزن 3000 کیلوگرم

6.نیوجرسی بتنی سه متری ارتفاع 160 پاشنه 80 وزن 4000 کیلوگرم

7.نیوجرسی بتنی سه متری ارتفاع 265 پاشنه 80 وزن 5200 کیلوگرم

8.نیوجرسی چهارمتری مفصل دار ارتفاع 100 پاشنه 70 وزارت راهی

9.نیوجرسی شش متری مفصل دار ارتفاع 100 پاشنه 70 وزارت راهی

 

کنترل دانه بندی

دانه بندی بتن سنگدانه باید مطابق با مشخصات استاندارد باشد کیفیت بتن تحت تأثیر بسیاری از خواص فیزیکی و مکانیکی سنگدانه مانند شکل، طبقه بندی، دوام، وزن مخصوص و جذب آب است.

سنگدال بتنی نیز مانند سایر تولیدات بررسی میشود این خواص سنگدانه ها باید قبل از استفاده برای ساخت بتن آزمایش شوند میزان مواد مضر و ناخالصی های آلی نیز باید بررسی شود اندازه ماسه نیز یک ویژگی مهم است.

وقتی حجم کل برای این منظور دسته بندی می‌شود، نتایج اشتباهی می‌دهد. نسبت سیمان به آب را افزایش می‌دهد که منجر به کاهش مقاومت می‌شود بنابراین، تمام مقادیر باید بررسی شوند.

برای کنترل موثر دانه بندی، لازم است یک بار آزمایش انجام شود تا منبع بررسی شود همچنین شستن کافی برای حذف ذرات شیمیایی.

پس از آن رطوبت باید یک یا دو بار در روز بررسی شود و میزان رطوبت سنگدانه باید در نظر گرفته شود.

قیمت نیوجرسی بتنی

کیفیت آب بتن

کیفیت آب بتن باید بر اساس الزامات استاندارد مربوطه بررسی شود و برای بررسی منبع باید آنالیز شیمیایی انجام شود.

آب مورد استفاده در بتن باید عاری از هر نوع آلاینده و عناصر قلیایی باشد بنابراین به جز آب آشامیدنی که بدون آزمایش می‌توان از آن در بتن استفاده کرد، تمام آب های دیگر باید آزمایش شوند.

کنترل در عملیات بتن ریزی

در این مرحله کنترل کیفیت در تمامی عملیات ریختن بتن مانند انتقال، طبقه بندی، پرس پلانت، اختلاط بچینگ و پخت ضروری است. در حین عملیات ریختن بتن باید اقدامات احتیاطی زیر انجام شود.

مخلوط بتن مورد نیاز باید در آزمایشگاه و با اجزای شرح داده شده در پروژه ساخته شود.

بتن باید بر اساس وزن تا حد امکان درجه بندی شود اگر درجه بندی وزنی امکان پذیر نباشد درجه بندی حجم ممکن است با نظارت مناسب با حضور یک مهندس مسئول مجاز باشد.

در حین اختلاط، میکسر باید با ظرفیت کامل پر شود. سرعت همزن باید بین 15 تا 20 دور در دقیقه باشد. در هیچ موردی زمان اختلاط نباید کمتر از 2 دقیقه باشد. هنگام ریختن بتن، میکسر نباید قطع شود.

عملکرد بتن یکی از ویژگی های مهم بتن تازه است. بنابراین برای آزمایش عملکرد بتن باید آزمایش لغزش یا ضریب فشار انجام شود. برای هر 25 متر مکعب بتن، سه آزمایش باید انجام شود.

مراقب باشید در حین حمل و نقل بتن بردارید.

بتن با ارتفاع بیش از یک متر نباید ریخته شود. اگر ارتفاع بتن بیش از 1 متر باشد باید از ابزار مخصوص استفاده شود.

 

بتن ریزی در مرحله سخت شدن

دال بتنی نیز عملیات مختص به خودش را دارد در طول عملیات بتن و تراکم آزمایش های مقاومت فشاری بر روی نمونه ای از مکعب های ساخته شده از این بتن انجام می‌شود. برای بتن معمولی، مکعب های بتنی در محل کار ساخته می‌شوند. بتن جامد باید بر اساس ابعاد، شکل ها و اندازه ها طراحی شود.

ظاهر کلی سطح بتن نیز باید بررسی شود آرماتور باید پوشش بتنی مناسبی داشته باشد و در صورت ظاهر شدن آرماتور در هر قسمت از سازه، آن قسمت رد شده یا بر این اساس اقدام لازم انجام شود مقاومت بتن معمولاً با آزمایش مقاومت فشاری نمونه های مکعبی یا استوانه ای در 7، 14 و 28 روزگی تعیین می‌شود.

اگر توان به دست آمده در حداقل معینی باشد، ممکن است آزمایشات خاصی مانند آزمایش چکش غیر مخرب اشمیت و آزمایش پالس اولتراسونیک انجام شود. در نهایت باید توجه داشت که آزمایش های کنترل کیفیت بتن طیف بسیار وسیعی را شامل می‌شود.

بحث اصلی این است که در چه مرحله ای و برای چه هدفی از کنترل استفاده می‌شود و باید مسائل اقتصادی در نظر گرفته شود.

سنگدال بتنی

افزودنی اختلاط بتن

هنگامی که کامیون میکسر به محل پروژه می‌رسد، ناظر کارگاه یا مهندس مجری باید با تصمیم مهندسی تصمیم بگیرند که چگونه بتن را مخلوط کنند. اگرچه تمام بازرسی های کارخانه بتن به روش مهندسی انجام می‌شود، مدیران پروژه باید بتن را برای اطمینان از صحت محصول اختصاص دهند.

قیمت نیوجرسی بتنی

طبق مشخصات پروژه می‌توان از افزودنی های بتن در بتن پیش ساخته استفاده کرد. ناظر کار حتما بسته به نوع افزودنی بکار گرفته شد در بتن، موارد ضروری را در اختیار کارخانه قرار دهند.

اگرچه کارخانه با توجه به شرایط محیطی بتن آماده را به محل پروژه تحویل می‌دهد، اما آگاهی سازندگان از مشخصات بتن مورد نظر حائز اهمیت است. هر ترکیب جامد دارای خواص خاصی است، بنابراین کسب دانش در این زمینه مهم است.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.