menusearch
akhtgarco.com

سنگدال بتنی ترافیکی

چهارشنبه نوزدهم آبان ۰۰
(10)
(0)
سنگدال بتنی ترافیکی

سنگدال بتنی ترافیکی

 

سنگدال بتنی ترافیکی آیا چیزی در مورد دال بتنی ضد سرقت پُل می‌دانید؟ آیا می‌دانید سنگدال بتنی در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ آیا از کاربردهای دال بتنی یا همان سنگدال ترافيکی چیزی شنیده‌اید؟

 

همه ما ساختما‌ ها، جاده‌ها، پل‌ها و سازه‌های دیگر با زیر ساخت محکم و مطمئن را به ساختمان‌ها و سازه‌های غیر امن ترجیح می‌دهیم اما اطلاعات کافی از موارد تأثیرگذار بر امنیت این سازه‌ها در دسترس نداریم. سنگدال بتنی به سازه‌هایی گفته می‌شود که ضخامت طول و عرض آن نسبت به سایر سازه‌ها کمتر است و علاوه بر تحمل بالای نیروهای عمود می‌توان گفت که نوعی کفپوش محکم و صلب نیز است که فشار بارهای وارده را بر اعضای باربر جانبی انتقال می‌دهد. به این نوع سازه علاوه بر سنگدال بتنی؛ دال بتنی، سنگدال ترافیکی و یا سقف دال بتنی نیز گفته می‌شود که به کمک آن به طور قابل توجهی در مصرف سیمان، آب، فولاد و سنگدانه صرفه جویی می‌شود و در برابر زمین لرزه و آتش سوزی عملکرد قابل قبولی را از خود نشان داده و طول عمر سازه‌های ساختمانی و عمرانی را بالا می‌برد.

 

سنگدال بتنی

 

قیمت سنگدال بتنی ترافیکی

 

سنگدال بتنی از لحاظ طول دهانه، طرح معماری و زیبایی در انواع مختلف طراحی و تولید می‌شوند و توسط مهندسین با تجربه بر حسب کاربرد انتخاب می‌گردند. فونداسیون دال روی سطح نیز یک عمل مهندسی سازه است که در آن دال بتنی به عنوان فونداسیون ساختمان، پل و یا هر سازه دیگری عمل کرده و از قالبی که در زمین قرار می‌گیرد تشکیل می‌شود. سپس بتن مستقیماً در قالب ریخته می‌شود و هیچ فضایی بین زمین و سازه باقی نمی‌ماند. این روش ساخت فونداسیون بیشتر در آب و هوای گرمتر استفاده می‌شود که در آن یخ زدگی و آب شدن فصلی زمین نگران کننده نیست و همچنین جایی که نیازی به نصب مجرای حرارتی در زیر کف ساختمان ندارد.

امروزه سنگدال بتنی به یکی از پرکاربردترین عناصر در ساخت سازه‌های مختلف تبدیل شده است و در ساخت سقف و کف ساختمان، بالکن، فونداسیون، تونل‌سازی، عرشه پل، روسازی جاده، ساخت پیاده‌رو و سنگفرش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

سنگدال بتنی 100*60*15

سنگدال بتنی ضد سرقت پُل

مقوله پل در نگاه اول عامل ارتباط بین دو نقطه و دو محل است که برای عبور عابر پیاده، خودرو، قطار و یا اشیاء طراحی و اجرا می‌شوند و به دو شکل فلزی و بتنی ارائه می‌گردند. به علت هزینه بالایی که در ساخت و قالب بندی پل‌ها وجود دارد قطعاتی به عنوان تیر بتنی پیش ساخته و یا پل بتنی پیش ساخته ضد سرقت طراحی شده‌اند که به دو روش تیرو دال و روش دال توپر اجرا می‌گردند. روش اول برای پل‌هایی با دهانه بزرگ استفاده می‌گردد و سنگدال بتنی با ابعاد محاسبه شده در بین دو تیر قرار می‌گیرد.

روش دوم نیز برای پل‌هایی با دهانه کوچک و حجم ترافیکی کم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش سنگدال بتنی‌ها برای بارگذاری پل طراحی و تولید می‌شوند و آرماتور برای یک پارچه شدن قسمت پیش ساخته با بتن بر روی دال اجرا می‌گردد و سنگدال بتنی یکپارچه‌ای ایجاد می‌شود.

 

نحوه نصب سنگدال بتنی

 

انواع سنگدال بتنی ترافیکی

 

برخی از مزایای تکنیک سنگدال بتنی بر این است که کاملاً محکم و در عین حال نسبتاً ارزان است. علاوه بر این، سازه‌های سنگدال بتنی درجه آسیب‌پذیری بسیار کمی در برابر هجوم موریانه‌ها و سایر آفات دارند زیرا هیچ فاصله توخالی بین زمین و کف سازه وجود ندارد. از دیگر مزایای سنگدال بتنی می‌توان به سرعت اجرای بالا، کنترل بهتر کیفیت بتن، مقاومت بیشتر، اقتصادی بودن آن در پروژه‌های بزرگ و کوچک، عدم تأثیرگذاری شرایط آب و هوایی بر روی فرآیند ساخت، دارا بودن هزینه پایین جهت تجهیزات قالب‌بندی، امکان اجرا در سازه‌های مختلف و به شکل‌های متنوع، دارا بودن هزینه تعمیر و نگهداری پایین‌تر، مقاومت بالا در مقابل بارهای دینامیک، مقاوم در برابر زلزله و آتش سوزی و... اشاره کرد.

با این حال سنگدال بتنی معایبی نیز به همراه دارد مانند عدم دسترسی از پایین برای نصب خطوط برق، ارتفاع کم که سازه را در معرض آسیب سیل قرار می‌دهد و احتمال از دست دادن گرما در مواردی که دمای زمین به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

انواع سنگدال بتنی

سنگدال بتنی بر اساس نوع کاربری به انواع سنگدال ترافيکی سنگین، سنگدال ترافيکی سبک، سنگدال ترافيکی فوق سنگین تقسیم می‌شود. سنگدال ترافيکی سنگین در معابر شهری، جایگاه‌های سوخت و... مورد استفاده قرار می‌گیرد سایز میلگرد در این نوع دال بتنی در بالاترین اندازه خود قرار دارد.

در نوع سبک سنگدال ترافيکی از میلگردهای با سایز بالا استفاده نمی‌شود و جهت مکان‌هایی با رفت و آمد عمومی (انسانی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین دال بتنی‌ها از لحاظ اجرا به انواع پیش ساخته و اجرا در محل تقسیم می‌شود. سنگدال بتنی از لحاظ محل قرارگیری نیز به سنگدال بتنی آویخته، دال بتن مسلح (که به دال بتنی‌های ترکیب شده با میلگرد گفته می‌شود)، سنگدال بتنی‌های روی زمین تقسیم می‌شوند و دال‌های آویخته خود نیز خود از دال یک طرفه، دال دو طرفه، دال تخت، دال مجوف و دال تخت قارچی تشکیل شده است که هر کدام بر اساس متریال‌ها و نوع طراحی در سازه‌های مختلف کاربرد دارند.

سنگدال بتنی 80*60*15 ترافیکی

قیمت سنگدال بتنی

قیمت سنگدال بتنی با توجه به ابعاد و متریال‌های استفاده شده در آن تعیین می‌گردند. برخی از ابعاد با توجه به کارایی بالای آن همیشه به شکل پیش فرض و قیمت یکسان تولید می‌گردد اما برخی دیگر به شکل سفارش تولید و بر اساس میزان مصالح مصرفی تعیین قیمت می‌شوند. از جمله نکات مهم و تأثیرگذار بر روی قیمت دال بتنی می‌توان به نوع متریال و مصالح مورد استفاده در اسلب بتنی اشاره کرد. از جمله مصالحی که در ساخت یک سنگدال بتنی خوب و مرغوب دخیل هستند می‌توان به ماسه، سیمان، شن(بادامی)، میلگرد، آب، ویبراتور و روغن قالب اشاره کرد.

برخی از سنگدال بتنی‌ها یا همان سنگدال ترافیکی‌ها به این دلیل ارزان هستند که در ساخت آن از مصالح نامرغوب استفاده می‌شود هر چند که شاید از لحاظ ظاهر به خوبی دال بتنی‌های با کیفیت به نظر رسند. در هنگام خرید این محصول دو پارامتر کیفیت و مقاومت حتماً باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا در صورت خرید سنگدال بتنی‌های بی‌کیفیت ممکن است خسارت‌های جبران‌ناپذیری ایجاد گردد. برای اطلاع بیشتر و جامع‌تر در مورد سنگدال بتنی می‌توانید به سایت شرکت اختگر کو02177839766 مراجعه کرده و ضمن بازدید از تمامی محصولات و خدمات این شرکت، از راهنمایی متخصصین و مشاورین آن نیز بهرمند شوید.

مزایای سنگدال بتني

سنگدال بتنی موجب افزایش سرعت اجرای پروژه می‌گردد. نصب آن آسان و سریع بوده و طول عمر بالایی دارد. استفاده از سنگدال بتني موجب صرفه جویی در مصالح می‌شود. مقاومت در برابر آتش از دیگر مزایای آن است. همچنین کنترل کیفیت سنگدال بتني پیش ساخته راحت تر بوده و از کیفیت بالاتری هم برخوردار است.

 

سنگدال در تهران

سنگدال در تهران، سنگدال در تهران - آفتاب، سنگدال در تهران - بومهن، سنگدال در تهران - پردیس، سنگدال در تهران - کن، سنگدال در اسلام شهر، سنگدال در اسلام شهر - چهاردانگه، سنگدال در پاکدشت، سنگدال در پاکدشت - شریف آباد، سنگدال در دماوند، سنگدال در دماوند - رودهن، سنگدال در رباط کریم، سنگدال در رباط کریم - بوستان، سنگدال در رباط کریم - پرند، سنگدال در رباط کریم - صالح آباد، سنگدال در رباط کریم - گلستان، سنگدال در رباط کریم - نصیرآباد، سنگدال در ری، سنگدال در ری - حسن آباد، سنگدال در ری - خاوران، سنگدال در ری - کهریزک، سنگدال در شهریار، سنگدال در شهریار - اندیشه، سنگدال در فيروزکوه، سنگدال در فيروزکوه - ارجمند، سنگدال در قدس، سنگدال در لواسان، سنگدال در لواسان - فشم، سنگدال در ملارد، سنگدال در ملارد - صفا دشت، سنگدال در ورامین، سنگدال در ورامین - پیشوا، سنگدال در ورامین - جوادآباد، سنگدال در ورامین - قرچک.

انواع سایز سنگدال بتنی

سنگدال بتنی ۸۰*۶۰*۱۰

سنگدال بتنی ۸۰*۶۰*۱۵

سنگدال بتنی۱۰۰*۶۰*۱۰

سنگدال بتنی۱۰۰*۶۰*۱۵

سنگدال بتنی۱۲۰*۶۰*۱۰

سنگدال بتنی۱۲۰*۶۰*۱۵

سنگدال بتنی۱۵۰*۶۰*۱۰

سنگدال بتنی۱۵۰*۶۰*۱۵

سنگدال بتنی۲۰۰*۶۰*۲۰

گالری تصاویر محصول
 سنگدال بتنی و سنگدال ترافیکی
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.