menusearch
akhtgarco.com

قرنیز پل و فیسینگ پل

چهارشنبه سوم فروردین ۰۱
(3)
(0)
قرنیز پل و فیسینگ پل

قرنیز بتنی

قرنیزهای پیش ساخته بتنی (Prefabricated concrete cornice)، قطعاتی با ابعاد مختلف بوده که با هدف پوشش و زیبایی کنار عرشه و رمپ پل ها و زیر گذرها مورد مصرف قرار می‌گیرند.

سایزهای قرنیز های بتن مسلح با توجه به نیاز کارفرما متفاوت است و نصب آنها به دلیل ظرافت کار و پوشش نهایی نما، نیاز به استاد کار حرفه ای و با تجربه دارد ؛ در حالیکه در برخی پروژه ها به دلیل سهل انگاری در کار و یا به کار نبردن اکیپ با تجربه، شاهد نصب غیر اصولی و ایجاد نماهای ناصاف هستیم و اشتباه در نصب این قطعات، جبران ناپذیر است.

در تصاویر ذیل، بخش کوچکی از قرنیز های نصب شده به صورت اصولی قابل مشاهده می‌باشند.

قرنیز پل

جزئیات قرنیز بتنی پیش ساخته :

قرنیز بتنی پیش ساخته می‌تواند در ابعاد مختلفی بسته به نیاز کارفرما ساخته شود اما بیشترین سایز مورد استفاده قرنیز، سایزهای 1 در 1 متر و 1 متر در 80 سانتیمتر می‌باشند. بتن مصرفی در قرنیز بتنی، بتن با عیار حداقل 350 کیلوگرم بر متر مکعب بوده که پس از بتن ریزی، توسط دستگاه اتوکلاو بخاردهی و عمل آوری می‌شوند. آرماتور مورد استفاده در قرنیز ها با توجه به سایزهای گوناگون آن، متفاوت بوده که جهت اطلاع از جزئیات قرنیز بتنی یا سایر قطعات پیش ساخته بتنی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

مدیر فروش 09195236616

دفتر فروش 02177839766

تولید قرنیز پیش ساخته :

فرآیند تولید قرنیز پیش ساخته بتنی بدین ترتیب است که پس از طراحی و محاسبات که توسط دفتر فنی انجام می‌پذیرد قالب های مورد نیاز توسط قالب ساز طراحی می‌گردند ؛ در کنار این عملیات، آرماتورهایی که جهت جاگذاری در قالب ها مورد نیاز است طبق نقشه ها آماده می‌شوند. پس از ساخت قالب و پاشش روغن قالب، آرماتورهای آماده شده درون قالب ها جاگذاری می‌شوند و پس از آن، اسپیسر ها، پلیت ها، اتصالات، قلاب ها و غیره اجرا می‌گردد و جوشکاری های مورد نیاز نیز در همانجا توسط جوشکار اجرا می‌گردد.

سپس مرحله ی بتن ریزی آغاز می‌گردد. بتن مورد نظر بر حسب رده و مقاومت مورد نیاز همراه با افزودنی ها در داخل بچینگ بتن آماده شده و درون قالب ها بتن ریزی می‌شود. پس از بتن ریزی، عمل آوری قرنیزهای پیش ساخته توسط دستگاه بخار (اتوکلاو) شروع شده تا بتن به مقاومت مورد نظر دست پیدا نماید.

در مرحله ی آخر، قرنیزها از درون قالب ها جدا گشته و در یک مکان، دپو می‌شوند. نحوه چیدمان قرنیز پیش ساخته بتنی بایستی به نحوی باشد که به قطعات، فشار زیادی در نقاط حساس وارد نشود و احتمال خرد شدن و آسیب به بتن به حداقل برسد. پس از دپو، با نظر سرپرست کارگاه، قطعات با گونی خیس و یا آب مستقیم عمل آوری می‌شوند و در نهایت این قرنیزهای بتنی آماده ی بارگیری و ارسال به مناطق مختلف می‌شوند.

نحوه ی دپوی قرنیز بتنی پیش ساخته :

پس از تولید قرنیز های بتنی نوبت به دپوی این قطعات می‌رسد. از جمله مواردی که در دپوی این قطعات بایستی به آن توجه نمود اینست که این قطعات به نحوی چیده شوند که امکان آب دادن به قطعات تا رسیدن به مقاومت مورد نظر فراهم باشد و دیگری، مکان دپو در جایی باشد که هنگام بارگیری قرنیز ها جهت انتقال به پروژه ها، به راحتی این امر میسر گردد. با توجه به اینکه قرنیز پیش ساخته در هنگام تولید و قبل از نصب، آسیب پذیر است لذا چیدمان قطعات بایستی با احتیاط انجام پذیرد که برای نیل به این هدف معمولا از قطعات مختلف چوبی لابه لای پانل ها استفاده می‌شود تا هنگام دپو کردن و نیز بارگیری، ضربه ای به قطعات وارد نشود و قرنیز ها سالم به مکان نصب منتقل گردند.

قرنیز پل آذربایجان، قرنیز پل اردبیل ،قرنیز پل اصفهان ،قرنیز پل البرز، قرنیز پل ایلام ،قرنیز پل بوشهر، قرنیز پل تهران ،قرنیز پل چهارمحال، قرنیز پل خراسان، قرنیز پل مشهد ،قرنیز پل خوزستان ،قرنیز پل زنجان، قرنیز پل سمنان ،قرنیز پل شیراز ،قرنیز پل قزوین، قرنیز پل قم ،قرنیز پل کردستان، قرنیز پل کرمان، قرنیز پل کرمانشاه ،قرنیز پل کهگیلویه ،قرنیز پل گلستان ،قرنیز پل گیلان ،قرنیز پل لرستان، قرنیز پل مازندران ،قرنیز پل مرکزی ،قرنیز پل هرمزگان، قرنیز پل همدان ،قرنیز پل یزد، قرنیز پل رشت، قرنیز پل لاهیجان ،قرنیز پل کیش، قرنیز پل سقز ،قرنیز پل قشم، قرنیز پل بندرعباس قرنیز پل اذربایجان

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.